Kultura
 
 
             Díky integračním projektům Handicap centra Škola života Frýdek-Místek, o.p.s. zapojujeme uživatele sociálních služeb i do kulturního života. Jezdíme dvakrát ročně na představení do Divadla loutek v Ostravě, navštěvujeme i s rodiči představení v Divadle A. Dvořáka.
 
Jako diváci jsme se v minulosti pravidelně účastnili festivalu Beskydský ještěr,  Jarního festivalu v Našem světě na Pržně  a tradičně jsme zasílali soutěžní snímky na Videofestival "S vámi nás baví svět". V roce 2006 jsme byli pořadateli tohoto festivalu a v roce 2008 jsme získali sošku Zlatého Alberta na Videofestivale v Rakovníku za snímek "Expedice včely 2008".
 
Každoročně pořádáme společenský večírek Handicap centra Škola života Frýdek-Místek, o.p.s. ve spolupráci s  SPMP - Společností pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice. Je to prostor pro přátelské setkávání  lidí, rodičů a uživatelů sodiálních služeb různých zařízení. Zpestřením jsou kulturní vystoupení uživatelů sociálních služeb - tanec, zpěv, recitace a tradicí je i vystoupení souboru Valašský vojvoda z Kozlovic.
 
Ve stacionáři máme i taneční kroužek pod vedením  vychovatelky p. Květy Chýlkové a díky ní naši uživatelé sociálních služeb vystupují na různých akcích - plesy, večírky, kluby...
 
 
Společenský večírek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sestra v akci :o)
 
 
 
 
 
Mazurka:                                                              Španělský tanec:
                      
 
Včely na Hukvaldech :                                            Mexický tanec:
             
 
Irské tance :                                                           Středověk:
       
 
Romský tanec:
 
 
 
 
 
Pražský koncert televize NOVA - Chceme žít s vámi:
 
   
 
  
   
 
 
 
 
Mikulášská besídka:
 
        V předvánočním čase pořádáme tradičně Mikulášskou besídku v restauraci Radhošť ve Frýdku-Místku, kde se opět setkávají naši klietni s klienty jiných zařízení, rodiči, přáteli, sponzory. V úvodu klienti představí svá vystoupení - tanec, zpěv, scénky a pak příjde Mikuláš i s Čertem...
 
 
                                              
 
  Živý betlém :   
                                             
 
TOPlist